O nás

Každý den to rozjíždíme s přátelským úsměvem

Pro nás ve Východočeské dráze s.r.o. je železnice více než jen práce. Každému z nás se do života dostávala jinak, všichni se ale shodneme, že se nám pod kůži pořádně zavrtala. Když je pro vás práce i koníčkem, je to výkonný motor k tomu "rozjíždět to každý den s přátelským úsměvem" a naplňovat vlastní vize. 

Podívejte se, kdo vlastně jsme

Silný a spolehlivý tým je základem úspěchu

Začínali jsme jako malá firma bez vlastních lokomotiv, pouze s pár zaměstnanci, ale s důležitou vizí železniční firmy s rodinnou atmosférou. Jiný přístup k zaměstnancům, jiný přístup k zákazníkům. Tento cíl bychom bez spolehlivého a také zkušeného týmu jen těžko naplňovali. 

Spolehlivost, profesionalita, respekt a vlídnost, takovou trať chceme ve Východočeské dráze s.r.o. stavět.

 

Licence k provozování drážní dopravy Osvědčení o bezpečnosti ČR

Osvědčení o shodě pro funkci údržby Osvědčení o shodě subjektu zodpovědného za údržbu

 

 

 

6 důvodů proč my

Zkušenost

01

Na trati se pohybujeme
už přes 10 let

Samostatnost

02

Kvalifikovaní zaměstnanci i vlastní lokomotivy

Působnost

03

Licence na provozování osobní i nákladní dopravy

Flexibilita

04

Dlouhodobá spolupráce
i jednotlivé adhoc výkony

Rovný přístup

05

Rovný a přátelský přístup k zákazníkům

Zodpovědnost

06

Záleží nám na dobře odvedené práci

Historie

???
:
Začátek

???: Začátek

"Náš příběh" nelze odbýt datem v rejstříku firem. Přitažlivost železnice začala působit totiž mnohem dříve. U některých z nás snad už v kolíbce, u jiných až o něco déle a nečekaně. Vše začalo snem o vlastní lokomotivě, ale cesta k naplnění byla řádně klikatá. Pan Jiří Bouška jednatel společnosti, kterou vám představujeme, si prošel pozicemi od vlakvedoucího, strojvedoucího, přes dispečera, vedoucího provozu až se odhodlal zkusit to "na vlastní pěst".

2017
:
Krok kupředu

2017: Krok kupředu

V roce 2017 Jiří Bouška se rozhodne zužitkovat nabyté zkušenosti a zakládá vlastní společnost specializující se na pronájem výkonu drážních zaměstnanců. 

2018
:
Východočeská dráha s.r.o. Startujeme

2018:  Východočeská dráha s.r.o. Startujeme

Nové zkušenosti, nové výzvy, noví lidé. K Jiřímu Bouškovi se přidal provozní dispečer Jiří Weigert, vlastně celý tým se rozrostl. Splnili jsme si sen koupí své první lokomotivy T448p-035.  Chtěli jsme a stále chceme zákazníkům a obchodním partnerům nabídnout více služeb. Hledali jsme správnou cestu a nakonec se rozhodli založit společnost Východočeská dráha s.r.o. a začali pracovat na získání licence dopravce. Sídlo společnosti jsme nemohli zvolit lépe, najdete nás ve městě železnice, v České Třebové. 

2019
:
Rok s velkým R

2019: Rok s velkým R

V tomto roce se toho událo mnoho. Získali jsme licenci dopravce, koupili dvě zamračené dámy "Barču" 749.247-3 a "Bertu" 749.251-5 a pan jednatel...,tak ten se nám oženil. Svatba proběhla, kde jinde, než na nádraží a nechybělo ani vypravení zvláštního svatebního vlaku. Železnici máme v srdci.

2020
:
Stabilizujeme i rozšiřujeme

2020: Stabilizujeme i rozšiřujeme

Obě Zamračené se v roce 2020 vrátily na koleje po ozdravné kůře v novém kabátku. Byly tak k dispozici zákazníkům stávajícím, novým, ale také široké veřejnosti pro pořádání foto vlaků a vlaků na míru. Do naší flotily Zamračených jsme adoptovali další dámu "Brigitte" 751.232-0. Začali jsme přepravovat na vlastní licenci, a také jsme náš rejtřík rozšířili o další živnosti, abychom byli co nejvíce samostatní a mohli nabídnout skutečně komplexní a kvalitní služby na železnici. Jednou z nově nabízených služeb se stala oprava kolejových vozidel. 

2021
:
"Brejlatí bratři"

2021: "Brejlatí bratři"

Často se nás lidi ptali, proč máme v našem logu lokomotivu "Brejlovce", když žádného nemáme. Chtělo to svůj čas, ale nakonec se nám podařilo odkoupit dva "brejlaté bratry" 750.059 a 750.199.  V seznamu splněných snů tak odškrtáváme další políčko a jedeme dál. Rozjeďte to s námi i vy.

2022
:
Certifikace ECM

2022: Certifikace ECM

Pošlete nám nezávaznou poptávku nebo se zeptejte na cokoliv

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů